Poleć znajomym

Ziemniaki na sposób normandzki

Jak zbierać punkty?

Autor: (5445 pkt.)

Czas wykonania: 45 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 1,5 kg ziemniaków
  • 1 pojemnik śmietany (150 ml)
  • 3 łyżki masła
  • sól

Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki obrać, umyć i pokroić na ćwiartki, zalać w dużym garnku dwoma litrami zimnej wody. Dodać dwie łyżki gruboziarnistej soli. Doprowadzić do wrzenia i gotować pod przykryciem na wolnym ogniu przez 20 minut. Odce­dzić. Przełożyć ziemniaki do innego garnka, ułożyć na nich małe kawałki masła i zalać śmietaną. Podgrzewać na wolnym ogniu przez 5 minut. Sprawdzić, czy piure jest dostatecznie przyprawione. Podawać bardzo gorące.

  2. DOBRA RADA:

  3. Potrawa jest łatwa w wykonaniu. Aby jej nadać nieco bardziej zdecydowa­ny charakter, należy ją posypać ziołami. Warto wiedzieć, że to najpopularniej­sze w naszej kuchni warzywo zawiera witaminę C, ślady witamin A i B, nieco białka i tłuszczu. Dzięki obfitości węglowodanów dostarcza organizmowi dużo energii. Ale co powinniśmy wiedzieć o przyrządzaniu ziemniaków? Ziemniaki do gotowania należy zalewać wrzątkiem. Będą one nie tylko smaczniejsze, ale też zachowają więcej składników odżywczych. Prędzej się ugotują, jeżeli do garnka dołożymy małą łyżeczkę margaryny. Jeśli chcemy, by gotowane ziem­niaki miały lepszy, oryginalniejszy smak, do wody, w której się gotują, dołóżmy 2-3 ząbki czosnku i liść laurowy lub trochę suszonego kopru zawiniętego w kawałek gazy albo pół łyżeczki kminku. Do gotowania ziemniaków przezna­czonych na piure można włożyć cebulę, a potem utłuc ją razem z ziemniakami.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.