Poleć znajomym

Ziemniaczane kluski z majerankiem

Jak zbierać punkty?

Autor: (4980 pkt.)

Składniki

  • 1/2 kg sypkich ziemniaków
  • 3 łyżeczki soli
  • 1 łyżeczka suszonego majeranku
  • 1 — 2 łyżki mąki
  • 1 porcja zawiera ok. 1535 kJ/ 365 kcal.

Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki obrać, umyć. 500 g ziemniaków pokroić w ćwiart­ki i ugotować pod przykryciem do miękkości (25 — 30 mi­nut). Surowe ziemniaki zetrzeć do miski z zimną wodą, nas­tępnie przelać do ścierki i dobrze odcisnąć. Wodę po ziemniakach odstawić aby się oddzieliła skrobia. Ugotowane ziemniaki odcedzić, od­parować, przecisnąć przez praskę lub zmielić; dodać do surowach ziemniaków. Zlać wodę, a mąkę ziemniaczaną dodać razem z 1 1/2 łyżeczki soli i roztartym majerankiem do masy ziemniaczanej. Wyrobić miękkie, łatwe do formowania ciasto, dodając w razie potrzeby 1 — 2 łyżki mąki. Zagotować 3 1 osolonej wody. Mokrymi rękami uformowć podłużne kluski; włożyć do wrzątku, zreduko­wać ogień i gotować nie do­puszczając do wrzenia przez 20 minut.

  2. Podawać z sałatką z pomido­rów lub z endywii.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.