Poleć znajomym

Żelki imbirowe

Jak zbierać punkty?

Autor: (720 pkt.)

Ulubiony przysmak dzieci to cu­kierki z soków owocowych, nazy­wane popularnie Zelkami. Żelki na­leży suszyć tak długo, aż staną się miękkie i elastyczne - po naciśnię­ciu na powierzchni nie powinny pojawić się kropelki soku.

Składniki

  • 500 g jabłek
  • 10 g kwasku cytrynowego
  • 100 g imbiru
  • 875 g cukru
  • 7 łyżek środka żelującego w płynie
  • 1 łyżeczka cynamonu

Sposób przygotowania

  1. Obrane jabłka zetrzeć i natych­miast wymieszać z kwaskiem cytry­nowym, by nie ściemniały. Imbir pokroić w kostkę. Jabłka oraz im­bir wymieszać z cukrem i stale mie­szając gotować 15 minut na małym ogniu. Dodać środek żelujący i cy­namon, krótko gotować na dużym ogniu, odstawić do wystudzenia, stale mieszając aby z puree odpa­rowało jak najwięcej wilgoci. Let­nie purśe rozsmarować na blasze na wysokość 1 do 2 cm i suszyć 2 dni, następnie pokroić w kostkę, obtoczyć w cukrze, przełożyć na płaskie sito i wysuszyć. Gotowe żel­ki przełożyć do blaszanych pude­łek, szczelnie zamknąć i przecho­wywać w chłodnym miejscu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.