Poleć znajomym

Wróżby wigilijne

Autor: Data: 19 stycznia 2011, 8:50 Komentarze (3) »

Wigilia to magiczny dzień, w którym możemy wywróżyć sobie przyszłość.

Najwięcej jest wróżb dla panien, które marzą o zamążpójściu:

 • Pogoda w wigilię może dać znak kobietom, które chcą wyjść za mąż. Jeśli pogoda będzie słoneczna, w zbliżającym się roku znajdą sobie męża młode kobiety. Pochmurna, deszczowa pogoda to dobry znak dla starszych panien. Mogą spodziewać się one ukochanego.
 • Rzuć kutią w sufit. Jeśli nie odpadnie, rychło wyjdziesz za mąż.

 • Robiąc ostatnie porządki przed wigilią, panny powinny zamiatać śmieci w stronę drzwi, aby nie odganiać młodych mężczyzn.

 • Obierając jabłko przekrój je na pół. Jeśli będzie miało parzystą liczbę pestek, niedługo pokochasz mężczyznę swoich marzeń.

 • Aby dowiedzieć się z której strony przyjdzie ukochany, wyjdź w nocy po Wigilii przed dom i wołaj go głośno. Z tej strony, z której odpowie echo, przyjdzie przyszły mąż.

 • Jeśli w rodzinie są dwie panny, mogą one wyciągnąć po jednym źdźble sianka spod wigilijnego obrusu. Ta której będzie krótsze szybciej wyjdzie za mąż.

Inne wróżby:

 • W przyszłym roku czeka nas śmierć, chrzciny, czy ślub? Aby się tego dowiedzieć, na trzech talerzach umieszczamy piasek, wodę i gałązkę jodły. Kładziemy je w szeregu na stole i po ciemku wskazujemy na jeden z talerzy. Najlepiej poprosić kogoś z rodziny, by pomieszał ich kolejność.

 • Na Wigilijny wieczór warto jest przywłaszczyć sobie jakiś drobiazg naszego przyjaciela, by sprawić aby cały przyszły rok był dla nas szczęśliwy. Oczywiście potem należy tę rzecz oddać.

Zobacz więcej o: Wigilia, wróżby wigilijne, przesądy wigilijne

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze:

 1. blagro1 4 lutego 2011, 18:26

  Ciekawe wróżby prawie żadnej nie słyszałem

 2. agata1722 2 marca 2011, 17:45

  ja tak samo ciekawe nawet nie wiedziałam że istnieją takie wigilijne

 3. halina52 9 maja 2011, 23:00

  Po raz pierwszy spotkałam się z wróżbami wigilijnymi. Bardzo ciekawy jest ten artykuł o wróżbach. Może ktoś skorzysta z tych wróżb w święta 2011 roku.