Poleć znajomym

Wróżby wigilijne

Autor: Data: 19 stycznia 2011, 8:50 Komentarze (3) »

Wigilia to magiczny dzień, w którym możemy wywróżyć sobie przyszłość.

Najwięcej jest wróżb dla panien, które marzą o zamążpójściu:

 • Pogoda w wigilię może dać znak kobietom, które chcą wyjść za mąż. Jeśli pogoda będzie słoneczna, w zbliżającym się roku znajdą sobie męża młode kobiety. Pochmurna, deszczowa pogoda to dobry znak dla starszych panien. Mogą spodziewać się one ukochanego.
 • Rzuć kutią w sufit. Jeśli nie odpadnie, rychło wyjdziesz za mąż.

 • Robiąc ostatnie porządki przed wigilią, panny powinny zamiatać śmieci w stronę drzwi, aby nie odganiać młodych mężczyzn.

 • Obierając jabłko przekrój je na pół. Jeśli będzie miało parzystą liczbę pestek, niedługo pokochasz mężczyznę swoich marzeń.

 • Aby dowiedzieć się z której strony przyjdzie ukochany, wyjdź w nocy po Wigilii przed dom i wołaj go głośno. Z tej strony, z której odpowie echo, przyjdzie przyszły mąż.

 • Jeśli w rodzinie są dwie panny, mogą one wyciągnąć po jednym źdźble sianka spod wigilijnego obrusu. Ta której będzie krótsze szybciej wyjdzie za mąż.

Inne wróżby:

 • W przyszłym roku czeka nas śmierć, chrzciny, czy ślub? Aby się tego dowiedzieć, na trzech talerzach umieszczamy piasek, wodę i gałązkę jodły. Kładziemy je w szeregu na stole i po ciemku wskazujemy na jeden z talerzy. Najlepiej poprosić kogoś z rodziny, by pomieszał ich kolejność.

 • Na Wigilijny wieczór warto jest przywłaszczyć sobie jakiś drobiazg naszego przyjaciela, by sprawić aby cały przyszły rok był dla nas szczęśliwy. Oczywiście potem należy tę rzecz oddać.

Zobacz więcej o: Wigilia, wróżby wigilijne, przesądy wigilijne

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Przesądy wigilijne

  Data: 14 stycznia 2011, 11:03 Komentarze (2) »

  Istnieje wiele starych przesądów wigilijnych. Według nich, w dzień Wigilii musimy mieć się na baczności, aby przyszły rok był dla nas szczęśliwy.

 • Zwyczaje wigilijne

  Data: 11 stycznia 2011, 12:35 Komentarze (5) »

  Polska tradycja świąteczna jest przemyślana i wyjątkowa. Nikt już chyba nie wyobraża sobie obchodzenia wieczoru wigilijnego w innym stylu.

 • Wigilijne i świąteczne potrawy i wypieki

  Data: 11 grudnia 2009, 14:49 Komentarze (7) »

  Przygotuj wigilijną wieczerzę i świąteczną ucztę z naszymi przepisami. Polecamy szczególnie sprawdzone przez nas przepisy na wspaniałe ciasta, ciasteczka i pierniki. Na nich się nie ...

 • Przepis dnia: Serowe smakoszki

  Data: 2 stycznia 2012, 10:41 Komentarze (0) »

  Podobno początek roku to wróżba na kolejnych 365 dni, dlatego życząc wam nieustającej kulinarnej kreatywności, zaczynamy od niebanalnej przekąski na karnawałowe przyjęcia.

Komentarze:

 1. blagro1 4 lutego 2011, 18:26

  Ciekawe wróżby prawie żadnej nie słyszałem

 2. agata1722 2 marca 2011, 17:45

  ja tak samo ciekawe nawet nie wiedziałam że istnieją takie wigilijne

 3. halina52 9 maja 2011, 23:00

  Po raz pierwszy spotkałam się z wróżbami wigilijnymi. Bardzo ciekawy jest ten artykuł o wróżbach. Może ktoś skorzysta z tych wróżb w święta 2011 roku.