Poleć znajomym

Wiśnie w soku z czerwonych porzeczek

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Składniki

  • 2 l wydrążonych, dorodnych wiśni
  • 1 I obranych czerwonych porzeczek
  • 1 kg cukru

Sposób przygotowania

  1. Wiśnie rozkładamy do średnich stoików. Porzeczki zale­wamy 1 I wody (źródlanej lub niegazowanej stołowej), zagotowujemy, odstawiamy. Gdy ostygną, cedzimy na sicie, wyłożonym kilkoma warstwami gazy - owoce moż­na lekko wycisnąć. Dodajemy do soku cukier, stawiamy na niewielkim ogniu i, cały czas mieszając, zagotowuje­my - do tego momentu cukier powinien się całkowicie rozpuścić. Gorącym sokiem zalewamy przygotowane w słoikach wiśnie, zamykamy bardzo dokładnie i usta­wiamy w kociołku przeznaczonym do pasteryzacji. Gdy woda w kociołku się zagotuje, zmniejszamy ogień i trzy­mamy słoiki przez 10 min we wrzącej, ale niegotującej się wodzie, zestawiamy z ognia i pozostawiamy do zu­pełnego wychłodzenia (można do następnego dnia). Tak przygotowane wiśnie mają bardzo szerokie zastosowa­nie - do ciast, kremów, deserów.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.