Poleć znajomym

Wieniec truskawkowy

Jak zbierać punkty?

Autor: (2820 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 10 listków białej żelatyny
 • 500 ml kefiru
 • 500 ml jogurtu z maracui
 • 500 g truskawek
 • 80 g półgorzkiej czekolady
 • 200 g pumpernika

Sposób przygotowania

 1. 1

  Żelatynę zmiękczyć zgodnie z instrukcją na opakowaniu i rozpuścić na słabym ogniu. Kefir wymieszać po łyżce z żelatyną, aż do ochłodzenia płynu. Potem dodać jeszcze płynny jogurt.

 2. 2

  Formę w kształcie wieńca (pojemność 1,5 l) wypłukać zimną wodą, włożyć trochę masy kefirowo-jogurtowej i wstawić do lodówki, żeby zastygła.

 3. 3

  Tymczasem umyć truskawki, usunąć łodyżki i odsączyć. Włożyć je do formy ostrożnie nałożyć na wierzch pozostałą masę kefirowo-jogurtową i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż do chwili, gdy masa zacznie zastygać.

 4. 4

  W tym czasie w małym garnku, w kąpieli wodnej, na niewielkim ogniu rozmieszać czekoladę na dającą się rozsmarować masę. Pumpernikiel starannie pokruszyć i wymieszać z czekoladą.

 5. 5

  Mieszanką czekolady i pumpernikla równomiernie pokryć masę kefirowo-jogurtową i lekko docisnąć. Wieniec truskawkowy odstawić na minimum 6 godzin w zimne miejsce. Przed podaniem odwrócić i wyłożyć na półmisek.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.