Poleć znajomym

Wesoły omlet

Jak zbierać punkty?

Autor: (1583 pkt.)

Pomysł na wesołe śniadanko!

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 1/3 tabliczki gorzkiej czekolady
  • 2/3 szklanki mąki
  • 2 szczypty soli
  • 2/3 szklanki mleka
  • 2 jajka

Sposób przygotowania

  1. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Z papieru do pieczenia robimy „trąbkę” i odcinamy koniec.

  2. Rozdzielamy białka od żółtek do dwóch miseczek. Tam gdzie jest białko, dodajemy 2 szczypty soli i ubijamy mikserem na sztywną pianę. Do żółtek dodajemy mąkę i na początek 1/2 szklanki mleka. Mieszamy mikserem na niewielkich obrotach. Stopniowo dodajemy więcej mleka, aż uzyskamy lekko gęstą konsystencję ciasta naleśnikowego. Otrzymaną mieszaninę przelewamy do piany, a następnie delikatnym ruchem łączymy, tak aby piana nie opadła.

  3. Do naszej „tubki” z papieru do pieczenia nakładamy czekoladę i wyciskamy buzię na rozgrzaną patelnię. Następnie na czekoladową buzię nakładamy delikatnie ciasto. Smażymy do zarumienienia, a następnie przewracamy na drugą stronę i smażymy do zarumienienia. UWAGA: na stronę z buzią już nie przewracamy, bo buzia może odpaść! Podajemy z bitą śmietaną i owocami.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.