Poleć znajomym

Wafle indyjskie

Jak zbierać punkty?

Autor: (1485 pkt.)

Papadamy to cienkie, kruche, wysuszone na słońcu wafle z mączki dalowej. Wszystko, co ćrzeba zrobić, to je usmażyć, co jest bardzo łatwą i szybką czynnością. Są trzy główne rodzaje papadamów: z czerwonym chili (bardzo ostre), z czarnym pieprzem (pikantne, ale niezbyt ostre) i czyste, bez żadnych dodatków. Ich rozmiary mogą być różne. Największe można przed usmażeniem przełamać na pół. Papadamy powinny być podawane kruche, należy więc smażyć je tuż przed podaniem, gdyż w przeciwnym razie staną się wilgotne. Pasują do każdego posiłku indyjskiego.

Składniki

  • ghee lub olej roślinny do smażenia
  • 8-12 papadamów

Sposób przygotowania

  1. Rozgrzać tłuszcz w karhai albo płytkim rondlu. Kiedy będzie bardzo gorący, włożyć do niego papadama, który w ciągu zaledwie kilku sekund rozrośnie się i zacznie zawijać się przy brzegach. Ma chwilę zanurzyć go w tłuszczu łyżką cedzakową, by go wyprostować, a następnie przewrócić na drugą stronę. Usmażony papadam powinien mieć złotożółty kolor. Obserwować go przez cały czas smażenia i nie pozwolić mu zabrązowić się czy spalić.

  2. Po kilku sekundach wyjąć go z tłuszczu i ustawić na sitku, aby ociekł z tłuszczu.

  3. Papadamy można również piec bezpośrednio nad małym ogniem. Szczypcami trzymać papadama nad ogniem, aż część znajdująca się najbliżej ognia zjaśnieje i pokryje się pęcherzykami. Nie powinno to trwać dłużej niż kilka sekund. Wówczas przesunąć papadama tak, aby upiec inną jego część. Czynność przewracania i przesuwania kontynuować do chwili, aż cały papadam będzie upieczony.

  4. Czas smażenia: ok. 10 sekund jeden papadam

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.