Poleć znajomym

Vol-au-vent z pieczarkami

Jak zbierać punkty?

Autor: (6768 pkt.)

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 600 g ciasta francuskiego
 • 400 g małych pieczarek
 • 250 ml bulionu
 • 100 ml madery
 • 100 ml gęstej śmietany
 • 1 lyżka masła
 • sól, pieprz
 • Porcja dla 4 osób.

Sposób przygotowania

 1. 1

  Ciasto podzielić na 4 równe części. Każdą z nich podzielić na pół rozwałkować na 2 placki o grubości ok. 4 mm. Wyciąć z nich krążki o średnicy ok. 10 cm. Jeden z krążków ułożyć na nawilżonej blasze do pieczenia; w środku drugiego wyciąć otwór o średnicy 9 cm. Powstały w ten sposób pierścień ułożyć na lekko nawilżonym pierwszym placku. Pozostałe z tej porcji ciasto ponownie rozwałkować i wyciąć z niego kolejne

 2. 2

  pierścienie, tych samych rozmiarów co poprzedni, i umieścić je na nim. Wycięty z ostatniego pierścienia krążek ciasta zachować jako przykrywkę powstałej w ten sposób foremki z ciasta. Identycznie postąpić z pozostałymi porcjami ciasta — przykrywki ułożyć na tej samej blasze. Piec w nagrzanym do temp. 240°C piekarniku przez 10—15 minut. Upieczone foremki trzymać w cieple.

 3. 2 Obrane i umyte pieczarki przesmażyć na maśle przez 5-7 minut. Zalać bulionem i odparować na średnim ogniu. Dodać maderę, doprawić solą i pieprzem, po czym wlać śmietanę i starannie wymieszać. Podgrzewać na małym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia przez 5 minut. Farszem tym napełnić wnętrza upieczonych foremek z ciasta. Wstawić je na 5 minut do ciepłego piekarnika, nakryć przykrywkami i podawać.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.