Poleć znajomym

Torcik kolowowy

Jak zbierać punkty?

Autor: (2910 pkt.)

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 3/5 (2 głosy)

Składniki

  • galaretka ciemna
  • galaretka zielona
  • 2 galaretki jasne
  • puszka ananasów
  • puszka brzoskwiń
  • 0,5 l śmietany kremowej

Sposób przygotowania

  1. Galaretkę ciemną i zieloną rozpuszczamy w oddzielnie w naczyniach, wylewamy na talerze, wychładzamy . (można poprzedniego dnia). Owoce odsączamy , kroimy w drobną kostkę. Spód tortownicy i brzegi wykładamy aluminiową folią. Jasne galaretki rozpuszczamy w połowie wody przewidzianej w przepisie. Gdy przestygną, zaczną tężeć, dodajemy lekko spienioną śmietanę ,nie mieszamy, dodajemy pokrojone w drobną kostkę pozostałe 2 galaretki i owoce, po wymieszaniu całość wlewamy do przygotowanej średniej wielkości tortownicy i wstawiamy do stężenia do lodówki, nawet na kilka godzin. Przed podaniem odpinamy bok formy, wyjmujemy torcik z folii, przekładamy na paterę, kroimy w zgrabne porcje. Doskonale smakuje z dodatkiem biszkopcików i porcji bitej śmietany.

Ocena:
Średnia 3/5 (2 głosy)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.