Poleć znajomym

Taca ze świeżymi owocami

Jak zbierać punkty?

Autor: (5970 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

 • 2 pomarańcze
 • 2 jabłka
 • 2 brzoskwinie
 • 2 kiwi
 • 1 mała kiść winogron
 • 4 plasterki ananasa z puszki
 • PORCJA DLA 6 OSÓB

Sposób przygotowania

 1. 1

  Pomarańcze, za pomocą bardzo ostrego noża, obrać ze skóry. Należy ściąć grubą skórkę zewnętrzną wraz z białą błonką pokrywającą cząstki. Wyciąć nożem cząstki spomiędzy błonek okrywających boki cząstek.

 2. 2

  Jabłka podzielić na ćwiartki, wyciąć gniazda nasienne. Z każdej ćwiartki wyciąć od strony pokrytej skórką trójkątny klin, z tego klina wyciąć następny. Ilość klinów wycinanych z większych klinów zależy od wielkości jabłka. Złożyć kliny w ćwiartkę, rozsuwając je nieco wzdłuż osi.

 3. 3

  Brzoskwinie pociąć w poprzek na plastry, przeciąć od brzegu ku środkowi i założyć tak, by powstała czarka, w którą wkładane

 4. będą drobne owoce.

 5. 4

  Z innymi owocami - kiwi, ananas, truskawki - należy postąpić podobnie, tnąc je na cząstki i plastry. Owoce małe i koliste -agrest, winogrona, porzeczki — zostawia się w całości.

 6. 5

  Owoce układać na tacy, dobierając je pod względem kształtu i koloru tak, by tworzyły atrakcyjne ale zrównoważone kompozycje.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.