Poleć znajomym

Szparagi z masłem

Jak zbierać punkty?

Autor: (5970 pkt.)

Składniki

  • 1 kg szparagów
  • 2 łyżeczki soli
  • 1 kostka cukru
  • 2 łyżki soku cytrynowego
  • 150 g masła
  • 1 porcja zawiera ok. 1535 kJ/ 365 kcal.

Sposób przygotowania

  1. Szparagi obrać ostrym nożem kuchennym, zdejmując stwar­dniałą skórkę od góry do dołu. Obciąć zdrewniałe końce. Odpadki ugotować w wodzie, a wywar użyć do zupy lub sosu. Obrane szparagi opłukać szybko pod bieżącą zimną wo­dą i związać nicią kuchenną w cztery pęczki. Zagotować 5 1 wody z solą, cukrem i sokiem cytrynowym, włożyć pęczki szparagów i gotować powoli na małym ogniu 25 — 30 minut. Roztopić masło w rondelku i ustawić go na stole, na pod­grzewaczu do potraw. Ugotowane szparagi osaczyć na podwójnie złożonej ście-reczce kuchennej i ułożyć na ogrzanym półmisku. Usunąć nici. Każdy z gości siedzących przy stole sam polewa masłem pojedyncze porcje szparagów. Do szparagów proponujemy podać cienkie plastry gotowa­nej i surowej szynki, ziemniaki z wody lub małe naleśniki.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.