Poleć znajomym

Super kapusta

Jak zbierać punkty?

Autor: (2700 pkt.)

Składniki

  • 2 kg białej kapusty
  • 4-5 dużych kwaskowatych jabłek
  • 30 dag grzybów gąsek
  • 5 dag soli
  • nasiona kopru
  • nasiona jałowca

Sposób przygotowania

  1. Duży słój, albo jeszcze lepiej - kamion­kę, dokładnie wymyć i wyparzyć wrzą­tkiem. Gąski przebrać, dokładnie oczyścić, umyć i włożyć na 10 minut do lekko osolonego wrzątku. Dobrze odcisnąć i pokroić w cienkie plasterki lub makaronik. Kapustę oczyścić i drobno poszatkować (najlepiej za pomocą malaksera lub tradycyjnej szatkownicy). Jabłka umyć, obrać i zetrzeć na tarce z dużymi otworami lub drobno poszatko­wać, usuwając gniazda nasienne. Wszystko razem wymieszać i układać w słoju, przesy­pując solą i przyprawami - ubijać wygoto­wanym drewnianym tłuczkiem. Dobrze ugnieść i przykryć wyparzonym porcelano­wym talerzykiem. Pozostawić w ciepłym pomieszczeniu. Po trzech dobach przenieść w chłodne miejsce. Przez następne dni zdej­mować pianę i wyparzonym drewnianym widelcem przebijać kapustę do dna. Gdy zakończy się fermentacja, kapustę przeło­żyć do wyparzonych, czystych słoików, ewentualnie pasteryzować. Taką kapustę wystarczy tylko polać oliwą lub dobrym olejem, aby otrzymać znakomitą sałatkę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.