Poleć znajomym

Sos z borówek i pomarańczy

Jak zbierać punkty?

Autor: (2820 pkt.)

Składniki

 • 500 g borówek
 • 1 duża pomarańcza ze skórką (bez chemicznych konserwan­tów)
 • 500 g cukru żelującego

Sposób przygotowania

 1. 1

  Przebrane borówki wypłukać i osuszyć na płóciennej ściereczce. Pomarańczę umyć gorącą wodą i osuszyć. Delikatnie obrać ją ze skórki i podzielić na pół. Wycisnąć sok, dodać do naczynia z borówkami wymie­szanymi z cukrem.

 2. 2

  Borówki wraz z sokiem poma­rańczowym i cukrem stopnio­wo wkładać do miksera i przy­gotować puree. Odstawić, a po 10 minutach miksować jeszcze 3 minuty na najwolniejszych obrotach, do całkowitego roz­puszczenia cukru.

 3. 3

  Małe butelki z szerokimi szyj­kami wyparzyć wrzącą wodą. Wodę wylać, poczekać aż z bu­telek ujdzie para, napełnić je sosem i zamknąć nakrętką, w której wcześniej należy za­palić odrobinę wysokoprocen­towego alkoholu. Butelki na­leży napełnić niemal do pełna. Po otwarciu butelki sos należy szybko zużyć.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.