Poleć znajomym

Sok z agrestu

Jak zbierać punkty?

Autor: (1605 pkt.)

Okres dojrzewania agrestu przypada na lipiec i sierpień. Ze względu na duże właściwości żelujące agrestu często dodaje się go do owoców, które tych właściwości nie mają. W czasie dojrzewania agrest mięknie i w zależności od gatunku nabiera róż­nych kolorów. Osoby dysponujące dużą ilością agrestu powinny pozo­stawić owoce na krzakach tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dojrzały agrest jest słodki i aromatyczny i dla­tego wspaniale nadaje się do przy­rządzenia orzeźwiającego soku. Do­mowej roboty sok agrestowy to praw­dziwy przysmak. Mieszając go ze schłodzonym szampanem otrzymu­jemy wspaniały koktajl.

Składniki

 • 3,5 kg dojrzałego agrestu
 • 300 g cukru
 • 1 starta laska wanilii

Sposób przygotowania

 1. 1

  Agrest przebrać, małym nożykiem usunąć szypułki, które mogą nie­korzystnie wpłynąć na smak soku. Dopiero wtedy opłukać owoce. Postępowanie w odwrotnej kolejności spowoduje, że szypułek nie będzie można już usunąć.

 2. 2

  Litr wody wymieszać z cukrem, wanilią i zagotować Dodać ag­rest i 10 minut gotować na ma­łym ogniu.

 3. 3

  Wygotowaną ściereczkę o wy­miarach 80 x 80 cm dokładnie wyżąć i za pomocą gumy naciąg­nąć na krawędzie garnka. Na ściereczkę wlać agrest pozosta­wić na 5 do 12 godzin, aż cały sok przesączy się do garnka, a owo­cowa miazga będzie sucha.

 4. 4

  Sok przelać do dokładnie wypa­rzonych słoików. Słoiki włożyć do wysokiego garnka, zalać wodą, a wodę podgrzać do temperatury 85°C.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.