Poleć znajomym

Smocze mleczko

Jak zbierać punkty?

Autor: (810 pkt.)

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

  • tabliczka czekolady deserowej
  • 1 tabliczka czekolady mlecznej (bez dodatków)
  • 1 tabliczka białej czekolady (bez dodatków)
  • 1 l śmietanki kremówki
  • 3 łyżki żelatyny
  • cukier waniliowy
  • tłuszcz do nasmarowania formy

Sposób przygotowania

  1. Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej, przegotowanej wody, a gdy napęcznieje, rozpuścić, dodając kilka łyżek wrzątku. Czekoladę deserową pokruszyć i rozpuścić w tak zwanej kąpieli wodnej, czyli umiesz­czając rondelek na większym garnku z go­tującą się wodą. Podobnie postąpić z po­zostałymi czekoladami, jednak każdą z nich należy rozpuścić oddzielnie. Śmie­tanę schłodzić i ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania dodając cukier puder. Keksową formę natłuścić (można ją do­datkowo wyłożyć folią aluminiową). Do rozpuszczonej czekolady deserowej dodać 1/3 bitej śmietanki i 1/3 żelatyny, delikatnie połączyć, aby powstała jednolita masa. Wyłożyć do foremki i wyrównać wierzch, wstawić do lodówki na pół godziny. Cze­koladę mleczną wymieszać z 1/3 żelatyny i 1/3 bitej śmietany, wyłożyć do foremki z ciemną masą czekoladową i ponownie wstawić do lodówki, żeby zastygła. Do białej czekolady dodać pozostałą żelaty­nę i pozostałą śmietankę, delikatnie wy­mieszać i wyłożyć na masę śmietankową. Przykryć folią i wstawić do lodówki na całą noc. Przed podaniem formę na mo­ment zanurzyć w gorącej wodzie - w ten sposób „smocze mleczko" łatwiej odej­dzie od brzegów foremki - i wyłożyć na talerz lub półmisek. Można polać czeko­ladową polewą lub posypać wiórkami kokosowymi albo startą czekoladą lub kakao.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.