Poleć znajomym

Słodkie kluseczki w jogurcie z dodatkami smakowymi

Jak zbierać punkty?

Autor: (2030 pkt.)

Malpury powinny być trochę kruche na powierzchni i upieczone w środku, tak aby mogty wchłonąć jogurt. Bhaktowie w naszej świątyni w Limie, w Peru, regularnie przygotowują malpury dla odwiedzających ich świątynię gości, wśród których są także policjanci patrolujący miasto na motocyklach. Często podjeżdżają oni pod świątynię i pytają: „Me guardaron mis tortas?” (Czy macie dla nas ciasteczka?)

Składniki

 • 225 g białej mąki
 • 125 g cukru pudru
 • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
 • 175 ml mleka
 • czyste ghee do smażenia
 • 600 ml jogurtu
 • 150 g cukru
 • 200 g truskawek lub innych owoców jagodowych, umytych i rozgniecionych

Sposób przygotowania

 1. Do mąki dodać cukier puder, proszek do pieczenia i mleko. Ciasto powinno być na tyle gęste, by bez trudu przylegało do drewnianej łyżki i nie kapało. W karhai, woku lub płytkim garnku rozgrzać ghee do smażenia. Powinno być gorące, ale nie powinno dymić. Nabierać na łyżkę trochę ciasta i spychać je do rozgrzanego ghee. Za jednym razem smażyć tyle kulek, ile zmieści się na powierzchni w jednej warstwie bez stykania się ze sobą. Uregulować ogień w taki sposób, aby kulki usmażyły się zarówno z wierzchu, jak i w środku. Smażyć je przez 6-8 minut, przewracając na drugą stronę, aż będą złoto-brązowe i kruche. Wyjmować łyżką cedzakową. Odsączyć na sitku.

 2. W misce ubić trzepaczką jogurt z cukrem i rozgniecionymi owocami. Tym sosem polać malpury na co najmniej 10 minut przed podaniem, aby mogły nim nasiąknąć.

 3. Czas przygotowania i smażenia: 20 min

 4. Czas nasączania: co najmniej 10 min

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.