Poleć znajomym

Śledź pod pierzyną

Jak zbierać punkty?

Autor: (6768 pkt.)

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

  • 50 dag solonych filetów śledziowych - najlepiej popularnych matiasów
  • 3 średnie cebule średnie buraki
  • 3 średnie marchewki
  • 3 duże ziemniaki
  • 4 jajka
  • sok z cytryny
  • posiekana natka pietruszki
  • 1 większy słoik majonezu

Sposób przygotowania

  1. Jeśli używamy tradycyjnych solonych śle­dzi, należy je uprzednio wymoczyć - naj­lepiej w mleku. Jeśli korzystamy z coraz popularniejszych matiasów - wystarczy tyl­ko wyjąć je z opakowania. Jajka ugotować na twardo. Marchewkę, buraki i ziemniaki ugotować w mundurkach, ostudzić i obrać. Na dnie szklanej, dość wysokiej salaterki lub zwyczajnej tortownicy układać warst­wami poszczególne składniki, a każdą ko­lejną warstwę lekko posolić i polać majo­nezem. Najpierw ułożyć warstwę pokrojonych w kostkę śledzi, skropić sokiem z cyt­ryny i posypać posiekaną natką. Następnie posypać drobno posiekanymi lub utartymi na tarce jarzynowej cebulami. Kolejną war­stwę stanowią drobno posiekane 2 jajka. Na nich układać warstwę utartej na jarzy­nowej tarce marchewki, następnie warstwę utartych na tarce z bardzo grubymi otwora­mi ziemniaków, posypanych posiekaną na­tką, oraz warstwę utartych buraków, pola­nych sokiem z cytryny, i kolejne dwa po-szatkowane jajka. Posypać posiekaną natką i z wierzchu polać majonezem. Sałatka powinna wyglądać jak tort - można przy­brać ją zielonymi łodyżkami natki pietru­szki czy cząstkami jajek. Przed podaniem „śledzia pod pierzyną" należy wstawić do lodówki na najwyższą półkę - przynajmniej na cztery godziny. Podawać sałatkę podzie­loną na porcje niczym tort, najwygodniej posługiwać się przy tym łopatką do tortu. Jest to bardzo smaczne i efektowne danie, które pięknie wygląda na wigilijnym stole i może zastąpić z powodzeniem tradycyjną sałatkę jarzynową.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.