Poleć znajomym

Schab cielęcy z masłem orzechowym

Jak zbierać punkty?

Autor: (1995 pkt.)

Oryginalna potrawa, która smakiem, zapachem i barwą zadowoli naj­bardziej wybrednych smakoszy. Mięso poddane krótkotrwałej obróbce termicznej jest miękkie i soczyste.

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 50 g orzechów laskowych
 • 50 g miękkiego masła
 • 1/4 łyżeczki soli
 • 1/4 łyżeczki białego pieprzu
 • 2 łyżki stopionego masła

Sposób przygotowania

 1. 1

  Z mięsa usunąć białe błonki.

 2. 2

  Orzechy rozdrobnić w mikserze lub zmielić, wymieszać z masłem, solą i pieprzem. Otrzymanym w ten spo­sób masłem orzechowym równo­miernie posmarować mięso.

 3. 3

  Masło rozgrzewać na ciężkiej patel­ni, kiedy zacznie się z niego unosić para włożyć mięso. Natychmiast po podsmażeniu jednej strony ostroż­nie je obrócić. Obsmażyć z wszyst­kich stron.

 4. 4

  Po obsmażeniu odstawić na 10 mi­nut na ciepłą płytkę kuchenną. Ma­sło orzechowe, które nie zostało zu­żyte do smarowania mięsa, zagoto­wać z niewielką ilością wody, do­prawić do smaku. Mięso polać so­sem. Pokroić ukośnie w plasterki i podać na stół.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.