Poleć znajomym

Sałata rzymska

Jak zbierać punkty?

Autor: (1425 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Sałata rzymska bywa czasem nazywana letnią endywią. Podłużne delikatne liście z grubym nerwem środkowym tworzą luźne, wydłużone główki. Mocno przylegające do siebie liście wyrastają z twardego głąba, który przed przyrządzeniem sałaty należy wyciąć. Sałata rzymska charakteryzuje się wyraźniejszym smakiem niż sałata głowiasta. Liście jej są twardsze niż liście zielonej sałaty. Rzymską sałatę importuje się przeważnie z Francji i Włoch.

  2. Od niedawna można ją spotkać także w polskich sklepach z warzywami.

  3. Główny zbiór: od września do października.

  4. Składniki odżywcze: białko, węglowodany, błonnik, wapń, potas, witaminy A, B1, B2, C Zawiera ok, 88 kJ/21 kcal w 100 g jadalnych części.

  5. Jak kupować: Kupować możliwie zamknięte, nieuszkodzone główki. Odrzucić główki ze śladami gnicia.

  6. Przechowywanie: Spożywać możliwie szybko po zakupieniu. Uwagi: Rzymska sałata harmonizuje z innymi gatunkami sałat oraz z serem lub sosem serowym. Aromatyzowany ocet lub filety z sardeli wydobywają charakterystyczny smak rzymskiej sałaty.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.