Poleć znajomym

Ryby faszerowane

Autor: Data: 1 września 2010, 12:24 Komentarze (2) »

Ryby są często podawane jako przystawki. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się ryby fasze­rowane.

Ryby faszerowane przyrządza się z masy rybnej mielonej. Masa na rybę faszerowaną powinna być bardzo starannie wyrobiona i przyprawiona. W tym celu należy ją dwukrotnie zemleć w maszynce. Przy sporządzaniu potraw z ryb zawierających mało kolagenu, np. z dorsza, dodaje się kaszę mannę lub mąkę ziemniaczaną, których skrobia w czasie obróbki cieplnej, wiążąc wodę, rozkleja się, dzięki czemu potrawa nie rozpada się po ugotowaniu. Ryby nadziewane podaje się z ostrymi zimny­mi sosami. Do ich dekoracji używa się najczęściej ugotowane na twardo jaja, plasterki lub cząstki cytryny oraz sezonowe kolorowe warzywa.

Zobacz więcej o: ryby faszerowane, faszerowane ryb, dania z ryb

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

  • Dania z ryb - obiad w morskim stylu

    Data: 28 sierpnia 2012, 13:29 Komentarze (0) »

    I znów zaczynamy odliczać długie dni do kolejnych spacerów brzegiem morza, ochrypłych symfonii mew i smaku ryb lądujących na talerzu niemalże wprost z połowu.

  • Podroby

    Data: 29 listopada 2010, 14:01 Komentarze (0) »

    Ozór w szarym sosie, flaki po polsku, płucka na kwaśno, móżdżek po polsku to nieliczne specjalności polskiej kuchni, które znalazły uznanie w kuchni światowej. A przecież potrawy z ...

  • Gorący temat: Cukinia

    Data: 27 lipca 2011, 18:08 Komentarze (1) »

    Wszyscy polecają, mówią, że pyszna i zdrowa, a jedyny pomysł na wykorzystanie cukinii jaki ci przychodzi do głowy to grillowane szaszłyki? Spójrz tylko, jak wiele tracisz.

  • Liście laurowe - właściwości i zastosowanie

    Data: 15 lutego 2010, 12:31 Komentarze (1) »

    Potocznie określane jako "listek bobkowy" nie kojarzy się z dostojnie brzmiącą nazwą drzewa - Laurus nobilis - Wawrzyn szlachetny.

Komentarze:

  1. BEATA (Gość) 4 grudnia 2010, 17:09

    BARDZO FAJNY PRZEPIA

  2. blagro1 4 lutego 2011, 18:38

    Bardzo ciekawy artykuł na pewno się przyda