Rosół

Składniki

  • mięso rosołowe z kością (najlepiej kawałek wołowego, drobiu)
  • włoszczyzna (bez kapusty)
  • natka pietruszki
  • sól, pieprz

Wykonanie

Mięso dokładnie umyć, zalać zimną wodą wodą w garnku i zagotować. Zebrać szumowinę, włożyć obrane i umyte warzywa – doprowadzić do zagotowania. Zmniejszyć ogień i gotować wolno do miękkości mięsa. Przyprawić do smaku. Podawać gorący z dowolnym dodatkiem posypany natką pietruszki.

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

2 komentarze

  1. jak najbardziej można dodać kapustę, ale włoską. do rosołu ponadto sam dodaję: suszone grzyby, pomidory pelatti, surowe jablko, suszone śliwki, papryczki chili, oczywiście przypalona cebula + jedna cebula w łupinach (kolor!), tak samo dodaję czosnek w łupinach, buraczek też podkreśli piekny kolor. na wywar najlepsza wołowina i kości wołowe (mogą być pieczone). Lecz cała tajemnicą dobrego rosołu jest czas i temperatura jego gotowania – min. 6 h i temp na poziomie 90C (co jakis czas ma tylko bulgotnąć)

    w razie mętności rosołu, dodanie lodu spowoduje sklarowanie rosołu (męty opadną)

    pozdrawiam, Łukaszek!

  2. Trochę „jałowo” opisany sposób przygotowania… Ostatnio trafiłem na bloga jakiejś laski nazywa się przepisani i jako laik dałem radę :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.