Poleć znajomym

Puri - indyjskie placki

Jak zbierać punkty?

Autor: (5100 pkt.)

Indyjskie placki smażone w oleju

Składniki

  • 2 szklanki mąki
  • 1/2 szklanki otrąb
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 2 łyżki masła
  • 3/4 szklanki mleka
  • 1 l oleju do smażenia

Sposób przygotowania

  1. Do miski wsypać mąkę, otręby, 1/2 łyżeczki soli i dokładnie wymieszać. W rondelku rozgrzać masło, zalać je mlekiem, zagotować, zdjąć z ognia i ostu­dzić do temperatury pokojowej. Mleko wlewać stopniowo do mąki, zagniatając gładkie ciasto. Wy­łożyć je na stolnicę, skropić łyżeczką oleju i za­gniatać jeszcze 3 minuty. Podzielić ciasto na 16 równych części. Z każdej ulepić kulkę, spłaszczyć ją i rozwałkować na okrągły placek o grubości 2 mm. Jeżeli puri będą przyklejać się do ręki, należy posmarować wałek i stolnicę cienką warstwą oleju. Nie można podczas wałkowania podsypywać ciasta mąką, bo będzie się ona palić w oleju podczas smażenia i bardzo go zanieczyści.

  2. Do rondla wlać olej i rozgrzać go mocno. Spraw­dzić, czy osiągnął właściwą temperaturę, wrzucając kawałek ciasta - natychmiast powinien wypłynąć na powierzchnię. Puri wkładać delikatnie do oleju. Kiedy po sekundzie wypłyną na powierzchnię, przy­cisnąć je łyżką cedzakową, żeby znowu się zanu­rzyły i pozwolić im ponownie wypłynąć na powierz­chnię. Ta czynność spowoduje, że puri nadmą się jak baloniki. Wtedy trzeba przewrócić je ostrożnie na drugą stronę i piec jeszcze przez chwilę, aż staną się złote. Czas smażenia jednego puri jest bardzo krótki, w sumie nie więcej niż półtorej minuty. Każdy placek po wyciągnięciu z oleju ustawić pio­nowo w wyłożonym papierowym ręcznikiem dur­szlaku, aby ociekł z tłuszczu.

  3. Puri można podawać do każdego posiłku na go­rąco. Można też posmarować je musem jabłkowym lub czatnejem i podawać ze szklanką gorącego mleka z cynamonem i miodem jako przekąskę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.