Poleć znajomym

Przepis dnia: Kurczak cajun i sałatka hiszpańska

Autor: Data: 20 lutego 2012, 12:17 Komentarze (0) »

Poniedziałkowy obiad musi spełniać 2 wymogi: być ekspresowy i energetyzujący.

W poniedziałki po pierwsze jesteśmy zbyt zajęci użalaniem się nad sobą i pracujemy mniej efektywnie, co oznacza, że nie mamy głowy i czasu na skomplikowane przepisy, a po drugie dotkliwie odczuwamy skutki weekendowego niedospania. Doskonale wie o tym kabaimaga, która poleca danie do poniedziałkowych zadań specjalnych.

Już sama nazwa - kurczak cajun i sałatka hiszpańska - jest w stanie dodać wigoru, ale kluczem do sukcesu jest tutaj połączenie szpinaku i pomarańczy, a konkretnie rzecz ujmując – żelaza i witaminy C.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że około 700 milionów ludzi na świecie cierpi na niedobór żelaza, co może objawiać się przede wszystkim osłabieniem organizmu, apatią i przewlekłym zmęczeniem. Choć wystarczające dla nas dawki tego mikroelementu znajdują się w mięsie, rybach, warzywach ciemnozielonych, fasolowatych i płatkach śniadaniowych, tylko 10% spożytej ilości żelaza zostaje wchłonięte w jelitach.

Szczególnie trudno wchłania się tzw. żelazo niehemowe, którego głównym źródłem są produkty roślinne. Jego absorpcję można natomiast zwiększyć łącząc produkty zawierające żelazo z bogatymi źródłami witaminy C, zapewniając sobie przy okazji kurację antyoksydacyjną, która niweluje konsekwencje weekendowych grzeszków.

Ekspresowe, energetyzujące i do tego wyśmienicie smakuje - doskonałe danie na początek kolejnego, długiego tygodnia.

Zobacz więcej o: obiad, cytrusy

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły