Poleć znajomym

Przepis dnia: Jak śliwka w pieróg...

Autor: Data: 21 grudnia 2011, 8:25 Komentarze (0) »

Na wigilijnym stole nie może zabraknąć pierogów z kapustą i grzybami, ale dla urozmaicenia tradycyjnego menu proponujemy również wersję na słodko.

Do takich pierogowych wariacji zachęca piegusek1976, nasza ekspertka kulinarna i autorka bloga Każdy ma jakiegoś bzika.

Zarówno pierogi, jak i suszone śliwki stanowią w wielu domach nieodzowny element świątecznego menu. Ich połączenie nie jest zatem karygodnym odstępstwem od tradycji.

Zaskoczą niejednego gościa i jesteśmy przekonani, że gdy raz zagoszczą na waszym stole, będą pojawiać się na nim już zawsze.

Okraszone sosem na bazie masła, miodu, migdałów i wanilii smakują wprost niebiańsko. Są też doskonałą słodką alternatywą dla osób, które nie przepadają za świątecznymi ciastami (choć o takie raczej trudno).

Na tegoroczne i wszystkie kolejne święta gorąco polecamy pierogi z suszonymi śliwkami.

Zobacz więcej o: pierogi z suszonymi śliwkami

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Przepis dnia: Kryzysowa zupa Nicole

  Data: 21 listopada 2011, 11:17 Komentarze (0) »

  Każdemu w kuchni może przydarzyć się kryzys. Grunt to wiedzieć jak z niego wybrnąć, by nikt nie domyślał się nawet, że po drodze zaliczyliśmy wpadkę. Poznajcie historię rosołu Nicole.

 • Przepis dnia: Szybki obiad czwartkowy

  Data: 15 grudnia 2011, 10:11 Komentarze (0) »

  Co prawda historyczne Obiady Czwartkowe odbywały się w dużo bardziej uroczystej oprawie, a ich przygotowanie z pewnością zabierało więcej niż 30 minut, ale któż ma dzisiaj czas na takie ...

 • Przepis dnia: Bouillabaisse

  Data: 8 lutego 2012, 17:41 Komentarze (0) »

  Dziś serwujemy zupę z południa Francji - kolorową, aromatyczną, delikatną, ale niezwykle pożywną i jak na kuchnię marsylską przystało, doskonale łączącą świeże warzywa z ziołami i ...

 • Przepis dnia: Ziemniaczki 'Hasselback'

  Data: 4 stycznia 2012, 9:52 Komentarze (2) »

  W tak ponury dzień jak dziś, nasze myśli krążą wokół letnich mazurskich wojaży, całonocnego szantowania i ziemniaków pieczonych w ognisku.