Poleć znajomym

Przepis dnia: Inna panna cotta

Autor: Data: 26 stycznia 2012, 12:55 Komentarze (3) »

Nie dajcie się skusić na gotowe mieszanki. Przygotowanie prawdziwej panna cotty to bułka z masłem... no i przede wszystkim wiesz, co jesz.

A jeśli niestraszne wam są eksperymentalne urozmaicenia, pójdźcie w ślady Eweliny i wzbogaćcie klasyczny włoski deser czekoladowo-orzechową nutą. Na wierzch odrobina gęstego likieru o dowolnym smaku i sukces gwarantowany.

pamiętajcie, że sekret udanej panna cotty tkwi w odpowiednio dobranej śmietanie, koniecznie o zawartości tłuszczu ok. 30-36%, która podgrzewana jest bardzo wolno w niezbyt wysokiej temperaturze.

Warto też zaopatrzyć się w specjalne silikonowe foremki, które zdecydowanie ułatwią wyjmowanie gotowego deseru. Wtedy bez obaw możecie zabierać się za przyrządzanie czekoladowej panna cotty z siekanymi orzechami.

Zobacz więcej o: panna cotta, włoskie desery

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

Komentarze:

  1. Izaa 26 stycznia 2012, 13:23

    ja w ogóle nie rozumiem idei kupowania gotowej przecież mleko śmietanę trzeba dodać wiec co jest w tym proszku ?? żelatyna i cukier? aż jak będe w sklepie to zerknę na sklad. A sos to lepiej owoce zmiksować i gotowe

  2. katrina (Gość) 3 lutego 2012, 15:21

    ale tu nie ma pszepisu , ale smacznie wyglonda

  3. Alicja Stawarz 4 lutego 2012, 13:01

    Przepis podany jest w linku w czerwonym kolorze.