Poleć znajomym

Przepis dnia: Czekoladowo-cytrusowa rozpusta

Autor: Data: 7 grudnia 2011, 10:02 Komentarze (0) »

Temperatura spada odwrotnie proporcjonalnie do ochoty na czekoladę! Co powiecie na szybkie ciasto z cytrusową nutą przywołującą wspomnienie lata?

Przepis zaproponowała dzikirysz, która - jak twierdzi - trzyma kuchnię mocną ręką, a gdy nie gotuje, daje upust talentom plastycznym. Jest z nami od niedawna, ale mamy nadzieję, że będzie nas raczyć takimi dziełami sztuki kulinarnej znacznie częściej.

Czym jest ciasto czekoladowe dla zmysłów, każdy jest sobie w stanie wyobrazić. Jednak kulinarne przyjemności z dodatkiem kakao to również liczne korzyści dla zdrowia. Ten brązowy proszek zawiera ponad 300 składników, z których wiele wykazuje pozytywny wpływ na "chemię" mózgu, stymulując między innymi poziom serotoniny i endorfin.

Zawartość flawonoidów sprawia, że jest ono również skutecznym "lekarstwem" na obniżenie ciśnienia, redukowanie poziomu cholesterolu i ogólnego ryzyka chorób układu krążenia.

Dermatolodzy twierdzą natomiast, że kakao wspomaga regenerację skóry i skutecznie neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników.

Cóż, każdy argument jest dobry, by usprawiedliwić kolejny kolejny kawałek czekoladowej przyjemności.

Na dziś proponujemy zatem ciasto czekoladowo-cytrynowe.

Zobacz więcej o: cytrusy

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły