Poleć znajomym

Przepis dnia: Bouillabaisse

Autor: Data: 8 lutego 2012, 17:41 Komentarze (0) »

Dziś serwujemy zupę z południa Francji - kolorową, aromatyczną, delikatną, ale niezwykle pożywną i jak na kuchnię marsylską przystało, doskonale łączącą świeże warzywa z ziołami i darami morza.

Nie mamy odwagi na głos wymówić nazwy tej zupy (choć Wikipedia podpowiada, że czyta się bujabes), ale gdy zobaczyliśmy, jak genialnie podały ją Maria Z i Ariadna, od razu wiedzieliśmy, że musicie się o niej dowiedzieć.

Tylko niech was nie odstraszy lista składników. Po wnikliwym przestudiowaniu okazuje się, że nie ma na niej żadnych wyjątkowo wyszukanych składników, więc w każdej chwili możecie taką zupkę zmajstrować. Fakt, robi się ją trochę dłużej niż klasyczną pomidorową, ale gwarantujemy, że efekt końcowy was zachwyci (zwłaszcza po uwzględnieniu wskazówek dotyczących podania).

Zobacz więcej o: Bouillabaisse, owoce morza, krewetki

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły