Książka kucharska

 • TARATOR BY FIOLKA

  Na upał najlepszy jest chłodnik. Ten, według bułgarskiego przepisu Fiolki, jest przepyszny i orzeźwiający. Doskonały sam lub do młodych ziemniaczków z koperkiem.

 • Drożdżowe maliniaki z białą czekoladą

  Nieco przypominają drożdżówki. Po prostu anielska słodycz...

 • Sałatka z zupek chińskich

  3.6/5 (5 głosów)

  Oboje z mężem uwielbiamy sałatki. Oto jedna z naszych ulubionych.

  Czas przygotowania 20 min

 • Rogale marcińskie

  5/5 (1 głos)

  Te oryginalne, prawdziwe poznałam podczas studiów w Poznaniu. W związku z nimi zapamiętałam dwa fakty: nadzienie z białego maku i przeraźliwie wysoka cena rogala jak dla studenta. Mimo tego ostatniego na jednym symbolicznym trudno było zakończyć, bo naprawdę rogal marciński to rogal wyjątkowy. W tym roku niedane nam było zawitać do Poznania, zatem sama postanowiłam takie rogale przygotować. Nie udało mi się tylko zdobyć białego maku, ba - nawet z niebieskim był początkowo problem. Ale koniec końców - rogale wyszły smakowite! Przepis za Bajaderką.

 • Sałatka pieczarkowa

  5/5 (1 głos)

 • Miodownik

  5/5 (4 głosy)

  Odświeżając smaki dzieciństwa, ale jednocześnie mając ochotę na wypróbowanie czegoś nowego, skorzystałam z przepisu znalezionego w jednym z kulinarnych dodatków do GW. Zamiast masy z kaszy manny mamy wersję z budyniem, ale na pewno przy najbliższej możliwej okazji zaprezentuję tu również miodownik mojej mamy. Niezmienny pozostaje też fakt, że ciasto to najlepsze jest drugiego, a nawet trzeciego dnia po upieczeniu. Warto w tym przypadku poćwiczyć cierpliwość :)