Poleć znajomym

Powidła ze śliwek

Jak zbierać punkty?

Autor: (1305 pkt.)

Powidła ze śliwek przygotowuje­my pod koniec sezonu, kiedy owoce są dojrzałe i nasycone słońcem. Śliwki są wtedy aroma­tyczne i zawierają małą ilość wody. W zależności od pogody czas dojrzewania śliwek trwa od końca września do połowy paź­dziernika.

Składniki

 • 1,5 kg śliwek
 • 1,5 kg cukru
 • 1/4 laski cynamonu
 • 2 łyżki rumu
 • 3 goździki
 • 1/4 laski wanilii

Sposób przygotowania

 1. 1

  Śliwki umyć, dobrze obsuszyć, usunąć pestki i pokroić na ćwiartki.

 2. 2

  Do 1 kg śliwek dodać cukier, rum i przyprawy, dokładnie wymieszać. Wszystkie składniki pozostawić pod przykryciem do następnego dnia, aby owoce puściły sok.

 3. 3

  Śliwki zagotować na silnym ogniu cały czas mieszając drew­nianą łyżką i utrzymać w stanie wrzenia przez 4 minuty. Zestawić z ognia i wyjąć przy­prawy.

 4. 4

  Słoiki sparzyć wrzącą wodą i wytrzeć do sucha czystą ście­reczką. Słoiki napełnić gorącymi powidłami i szybko zakręcić wieczka. Można także odstawić otwarte słoiki z powidłami do wystygnięcia i gdy na powierz­chni powideł utworzy się „sko­rupka", przykryć słoiki celofa­nem uprzednio namoczonym w rumie. Celofan mocno zawią­zać.

 5. 5

  Powidła przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Otwarte słoiki trzymać w lodówce.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.