Poleć znajomym

PITA Arabian bread

Jak zbierać punkty?

Autor: (529 pkt.)

Rodzaj chleba który spotkamy niemal na całym świecie. Znany już w starożytnym Egipcie, zaadoptowany przez Żydów, Arabów, znany w starożytnej Europie i Azji.

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 450g białej pszennej maki chlebowej
  • 10g świeżych drożdży (1 łyżeczka instant)
  • 2 łyżeczki soli
  • 280g letniej wody
  • 4 łyżki oliwy z oliwek

Sposób przygotowania

  1. Mąkę wymieszać z pokruszonymi drożdżami. Dodać sól, wodę i oliwę. Po wymieszaniu, zagnieść elastyczne, gładkie ciasto. Zostawić na 1 godzinę do wyrośnięcia w temperaturze pokojowej (21 C). Gotowe podzielić na 10 części (ok. 76g) i z każdej uformować kulkę. Układać kulki ciasta złączeniem do góry na omączonej powierzchni. Przykryć dokładnie i zostawić na 1 godzinę do ponownego wyrośnięcia. Następnie każdą kulkę rozwałkować na owalny placek o grubości 5 mm . Obsypać pity odrobiną maki i zostawić pod przykryciem na 20 minut. Posmarować pędzelkiem wierzchy wodą i do pieca. Piec na dużej blasze w piecu rozgrzanym do 230-240 stopni C .

  2. Pity są gotowe po ok.5-8 minutach, lub gdy się napuszą znacznie i trzymają kształt.

  3. Można potrzymać w piecu chwilkę dłużej, chlebki będą wtedy bardziej rumiane.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.