Pikantne placuszki z porem
Uwielbiam takie proste i szybkie obiady, które nie wymagają ogromu pracy, a w dodatku są pożywne i niezwykle smaczne. Te pyszne placuszki to idealna propozycja na taki obiad. Choć świetnie sprawdzą się również na lunch, ciepłą kolację, pożywną przekąskę w ciągu dnia albo jako zaimprowizowany na szybko poczęstunek dla niezapowiedzianych gości. Świetnie smakują zarówno na ciepło jak i na zimno. Te łatwe, pikantne placuszki łączą w sobie łagodną słodkość porów z ostrym ciepłem chilli. Wyśmienita propozycja dla miłośników prostych i szybkich dań.
Czas przygotowania:
Składniki
- 300 g pora
- 100 g mąki pszennej
- 75 g mąki ryżowej
- 200 ml zimnej wody
- 2 jajka
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 1 łyżka masła
- 2 ząbki czosnku
- 1 papryczka chilli
- 2 łyżki posiekanej kolendry
- pieprz biały
- sól
- Dodatkowo
- olej do smażenia
- 2 łyżki sezamu
Sposób przygotowania
Pora kroimy wzdłuż na pół i kroimy w cienkie paseczki. Papryczkę chilli drobno siekamy.Na patelni rozgrzewamy masło i oliwę. Wrzucamy pora, papryczkę chilli i czosnek przeciśnięty przez praskę. Doprawiamy do smaku szczyptą pieprzu oraz soli i podsmażamy na średnim ogniu przez 2-3. Odstawiamy do wystudzenia.
Oba rodzaje mąki łączymy ze sobą. Dodajemy jajka, wodę, odrobinę soli oraz pieprzu i mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Następnie dodajemy podsmażony por oraz kolendrę i delikatnie mieszamy, aby składniki się połączyły.
Na patelni rozgrzewamy niewielką ilość oleju (dno patelni powinno być przykryte). Przy pomocy łyżki nakładamy porcję ciasta, formujemy małe placuszki i posypujemy sezamem. Smażymy na oleju na złoty kolor. Placuszki podałam z domowym sosem czosnkowym.
Notes
Placuszki świetnie smakują zarówno na ciepło jak i na zimno.
10 sekretnych przepisów
na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Podobne przepisy:
-
Greckie placuszki z cukinii z dipem jogurtowym
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami i porem, posypane parmezanem
-
Pysznie i zdrowo - placuszki śledziowe
-
Spring rollsy z tuńczykiem i pikantnym sosem
-
Pikantny gulasz wołowy
-
Pikantna sałatka z zupek chińskich
-
Spaghetti z porem, serem feta, ziołami
-
Pikantne muffinki serowe
-
Pieczeń z seitanu z farszem z pieczarek i porów
-
Kluseczki ziemniaczane ze szpinakiem + polędwica wołowa w pikantnym sosie pomidorowym
-
PIKANTNY KREM POMIDOROWO-DYNIOWY Z CHORIZO
-
KURCZAK ZAPIEKANY Z RYŻEM I POREM
Zaloguj się aby dodać recenzję