Poleć znajomym

Pij tanio i zdrowo!

Autor: Data: 8 sierpnia 2013, 10:18 Komentarze (0) »

Woda bez smaku? To już przeszłość. Wszyscy odczuwamy potrzebę zaspakajania pragnienia i wiemy, jak szczególną rolę spełnia nawadnianie organizmu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest spożywanie płynów odpowiedniej jakości: niezawierających sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów, wzbogaconych zaś o dobroczynne dla zdrowia składniki. Poniżej radzimy, jak szybko i tanio przyrządzać zdrowe i smaczne napoje.

Jak słusznie podkreśla dietetyk, mgr inż. Agnieszka Kopacz: ,,Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zachodzą w niej wszelkie procesy metaboliczne. Woda umożliwia również usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Jest ona rozpuszczalnikiem wielu związków, na przykład witamin z grupy B oraz witaminy C, dzięki czemu sprzyja ich wchłanianiu. Niestety wraz z wodą mogą być również przyswajane substancje szkodliwe dla zdrowia, które kumulują się w organizmie np. metale ciężkie. Wodę pitną, kranową spożywamy regularnie przez wiele lat, dlatego ważne jest, aby było ona nie tylko pozbawiona zanieczyszczeń i całkowicie bezpieczna, ale również smaczna. Woda kranowa w Polsce spełnia kryteria bezpieczeństwa.

Mamy coraz nowocześniejsze oczyszczalnie, jednak wciąż wiele do życzenia pozostawiają instalacje wodociągowe, które są przyczyną wtórnego zanieczyszczenia wody. Wpływa to na pogorszenie jej właściwości organoleptycznych takich jak: smak, zapach czy mętność. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zaleca, aby kobiety wypijały dziennie min. 2 l wody, a mężczyźni 2,5 l”.

Znaczną część tego zalecenia można spełnić, spożywając różnego rodzaju napoje. Ich bazą najczęściej jest woda, od której zależy smak i jakość tego, co pijemy, dlatego też warto odkryć sekret smaku w 3 krokach...

KROK 1. Wlej „kranówkę” do dzbanka filtrującego Dafi, a już po chwili otrzymasz czystą i smaczną wodę, jak ze źródła!

Orzeźwiający smak, świeżość i wysoka jakość to walory wody, które chcesz zapewnić swoim bliskim. Sięgnij zatem po dzbanek filtrujący marki Dafi, który każdego dnia dostarcza oczyszczoną, zdrową wodę. Filtrując ją podwyższasz jej jakość, a jednocześnie oszczędzasz swój czas i pieniądze.

Dzbanki filtrujące pozwalają na nieustanne i racjonalne korzystanie z wody kranowej, gdyż jeden wymienny co miesiąc filtr może dostarczyć od 150 do 200 l przefiltrowanej wody, w zależności od jej twardości. Filtry Dafi są również doceniane przez osoby, które dbają o ograniczanie odpadów z plastikowych butelek.

KROK 2. Przefiltrowaną w dzbanku wodę przelej do karafki Dafi, stworzonej po to, by serwowanie świeżej wody i ulubionych napojów na jej bazie było wygodne.

Czy pomyślałaś kiedyś o naczyniu, które zapewni wygodne serwowanie różnych napojów, a jednocześnie będzie idealnie komponować się z wnętrzem każdej kuchni? Aby napój zachował swój aromat, warto wykorzystać w tym celu elegancką, designerską karafkę Dafi. To wygodne akcesorium, wykonane z wysokiej jakości szkła, sprosta gustom nawet najbardziej wymagających.

Wyposażona w wieczko w kolorze dzbanka, karafka Dafi pozwala zachować świeżość napoju, chroniąc go przed przenikaniem niepożądanych zapachów oraz zewnętrznych nieczystości. Smukła i starannie wykonana, z pewnością znajdzie miejsce w nowoczesnej jadalni, będąc dekoracją niejednego stołu.

KROK 3. Dodaj do karafki z przefiltrowaną wodą sok z wyciskarki Dafi, by uzyskać orzeźwiający napój, o wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku oraz walorach prozdrowotnych.

Woda z dodatkiem soku z cytrusów nie tylko świetnie smakuje, ale też doskonale wspomaga różne diety, m.in. programy odchudzające i detoksykujące. Dzięki wyciskarce Dafi otrzymanie świeżego soku z cytryny, limonki lub pomarańczy będzie banalnie proste i precyzyjne, zapewnia to jej unikalny i ergonomiczny kształt.

Dopełnieniem smakowych fantazji może być urozmaicenie czystej wody z sokiem aromatycznymi dodatkami w postaci niektórych warzyw (np. świeżego ogórka), owoców (np. malin) oraz ziół (np. mięty).

ODKRYWAJ ŹRÓDŁO ZDROWIA

Według dietetyk, mgr inż. Agnieszki Kopacz: „Zapotrzebowanie na wodę jest tym większe, im większe jest spożycie białka, soli, błonnika, kofeiny czy alkoholu. Regularne picie wody hamuje apetyt, ułatwia trawienie, pomaga zwalczyć migreny oraz suchość skóry, zmniejsza ryzyko chorób takich jak: kamica nerkowa, choroba wieńcowa, nowotwory jelita grubego oraz pęcherza moczowego. Warto dodawać do wody różne owoce i zioła, gdyż zwiększamy w ten sposób jej wartość odżywczą oraz poprawiamy jej smak. Taka woda będzie również atrakcyjniejsza dla dzieci, które z natury preferują smak słodki”.

Dzięki 3 krokom z Dafi będziesz zawsze mieć w zasięgu ręki zdrowy napój dopasowany do własnych potrzeb i gustu, bez konieczności jego kupowania. Korzystając z odpowiednio dopasowanych filtrów, stylowej karafki i wyciskarki będziesz mogła śmiało stwierdzić, że woda zdrowia doda!

Dowiedz się więcej o naszych produktach oraz aktualnych promocjach na www.dafi.pl

Zobacz też film:

3 kroki z Dafi from Krzysztof on Vimeo.

Zobacz więcej o: woda, Dafi

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły