Poleć znajomym

Pianka z galaretką

Jak zbierać punkty?

Autor: (5100 pkt.)

Smaczny i elegancki deser, który przygotowujemy bez trudu .

Składniki

  • 1 torebka owocowej galaretki
  • 2 białka

Sposób przygotowania

  1. Galaretkę rozpuszczamy biorąc 1 i 1/2 szklanki wody zamiast 2, studzimy do temperatury pokojowej - galaretka powinna mieć konsystencje płynnego biał­ka. Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę i delikatnie mieszamy z tężejąca galaretką. Przekładamy do formy (najlepiej w kształcie wień­ca) i wstawiamy do lodówki (pod zamrażalnik) przynajmniej na 3 godziny. Podajemy najlepiej z bitą śmietaną (może być w sprayu lub z torebki) i z owocami (mogą być z kompotu). Podobną, równie smakowitą, lekką jak puch piankę przygo­towujemy używając zamiast białek mocno schło­dzonego mleka skondensowanego (1 puszka sło­dzonego mleka skondensowanego na 2 galaretki, rozpuszczone w połowie wody przewidzianej prze­pisem, a więc biorąc 2 zamiast 4 szklanek wody). Tężejącą galaretkę ubijamy na pianę ze schłodzo­nym mlekiem i wkładamy do lodówki pod zamrażalnik przynajmniej na 2-3 godziny. Warto spróbo­wać, bo to lepsze od zwykłego sernika na zimno...

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.