Poleć znajomym

Pasteryzowane truskawki

Jak zbierać punkty?

Autor: (2910 pkt.)

Składniki

  • dojrzałe truskawki
  • cukier

Sposób przygotowania

  1. Truskawki obieramy z szypułek i przebieramy, usuwając owoce niedojrzałe i uszkodzone, płuczemy i odsączamy na sicie. Ważymy w proporcji: 1 kg truskawek - 10 dag cukru. Osuszone przekładamy do rondla, przesypujemy cukrem, wstawiamy rondel do większego naczynia z wrzącą wodą i bardzo szybko, na dużym ogniu, ogrze­wamy. W chwili, gdy owoce przykryją się wytworzonym sokiem, zestawiamy z ognia, od razu bardzo gorące prze­kładamy do wyparzonych, równie gorących słoików w ta­kiej ilości, by pozostały od góry 3 cm wolnego miejsca. dokładnie zamykamy, wstawiamy do specjalnego kociołka, zagotowujemy, zmniejszamy oj mamy przez 30 min (woda w kociołku powinna tylko lekko „mrugać"). Wychładzamy w w którym się gotowały. Przechowujemy w ciemnym, suchym miejscu. Pasteryzowane mają znacznie większe zastosowanie niż truskawki mrożone.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.