Poleć znajomym

Pączki

Jak zbierać punkty?

Autor: (6768 pkt.)

Czas wykonania: 120 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 1/2 I mleka, 1/2 kg mąki, 20 g drożdży
  • 2 białka z jajek, 50 ml rumu, 50 g masła
  • 5 łyżeczek cukru pudru, olej do głębokiego smażenia
  • cukier waniliowy i cukier puder do posypania

Sposób przygotowania

  1. W 300 ml mleka dokładnie rozpuścić cukier i dodać 3 łyżki stołowe mąki, wymieszać. Wrzucić pokruszone drożdże i odstawić mieszaninę w ciepłe miej­sce na co najmniej 10 minut. Białka ubić na sztywną pianę z łyżeczką cukru pudru, a następnie dodać do drożdży. Masło rozpuścić, a gdy przestygnie, dodać do ciasta wraz z pozostałą częścią mąki i rumem. Wyrabiać ciasto, dole­wać po trochu pozostałe mleko, aż do uzyskania jednolitej, miękkiej masy. Po­sypać ciasto lekko mąką i odstawić w ciepłe miejsce, by urosło co najmniej dwa razy większe. Stół posypać mąką i ręcznie uformować z ciasta placek o grubo­ści około 10-1 5 milimetrów. Z placka wyciąć za pomocą szklanki lub innej for­my okrągłe placuszki. Przykryć ściereczką i zostawić na 30 minut, po czym w każdym z wyrośniętych pączków zrobić palcem głęboką dziurkę na jego środku i usmażyć je na głębokim oleju. Po usmażeniu odsączyć z tłuszczu na papierowych ręcznikach. Podawać posypane cukrem pudrem zmieszanym z cukrem waniliowym oraz z dżemem brzoskwiniowym, który nakłada się ły­żeczką w zagłębienie w pączku.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.