Poleć znajomym

Omlet japoński

Jak zbierać punkty?

Autor: (5970 pkt.)

Czas wykonania: 30 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 4 jaja
 • 4 łyżki bulionu z ryby
 • 2 łyżki cukru
 • 1/2 łyżeczki soli
 • 1 łyżeczka sosu sojowego
 • PORCJA DLA 4 OSÓB

Sposób przygotowania

 1. 1Przygotować ściereczkę nasączoną wodą — będzie służyła do chłodzenia patelni. Do smażenia najlepiej posłużyć się patelnią kwadratową lub bardzo płaską, o równym dnie (może być teflonowa).

 2. 2 Wymieszać w naczyniu jaja dokładnie, starając się nie robić baniek (nie odrywać widelca od dna). W bulionie rozpuścić cukier, sól i sos sojowy - dodać do jaj. Całość dokładnie wymieszać.

 3. 3 Rozgrzać patelnię, lekko natłuścić (jeśli jest kwadratowa to kawałkiem szmatki doprowadzić tłuszcz do rogów), nadmiar zlać z patelni.

 4. 4 Wlać cienką warstwę masy, smażyć na małym ogniu do ścięcia całości tak,by spód się nie rumienił. Przy pomocy pałeczek lub płaskiej łyżki zawijać omlet w płaski rulon, odsunąć go na brzeg patelni, a na odsłoniętą część patelni wlać następną warstwę masy, smażyć jak wyżej. Gdyby spód się rumienił zbyt szybko, patelnię trzeba zdjąć z ognia i na chwilę ustawić na ściereczce nasączonej zimną wodą. Po ścięciu drugiej warstwy przetoczyć przez nią zwinięty poprzednio płaski rulon tak, żeby powstała na nim nowa warstwa, znowu odsunąć go na brzeg patelni i wlać kolejną warstwę masy, postępować jak wyżej, do jej wyczerpania.

 5. 5 Powstały kilkuwarstwowy omlet lekko zrumienić z obu stron, pozostawić do wystygnięcia.

 6. 6 Zimny omlet kroić ostrym nożem na trzycentymetrowe kawałki. Podawać jako przekąskę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.