Poleć znajomym

Nalewki

Jak zbierać punkty?

Autor: (1485 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Jest to gotowy alkoholowy wyciąg ze świeżych lub suszonych owoców, jagód, ziół, nasion, korzeni, skórek owoców itp., odpowiednio dosłodzony i ewentualnie przyprawiony miodem albo karmelem.

  2. Nalewkami są wódki wytrawne stołowe, półwytrawne i półsłodkie, których ekstrakt ogólny waha się w granicach 5-22%. Nalewki sporządza się z jednego albo kilku owoców lub ziół, albo z ich kompozycji. Surowiec świeży zalewa się spirytusem rozcieńczonym wodą do mocy 60-70°, natomiast substancje suszone spirytusem rozcieńczonym do 50%. Maceracja owoców z alkoholem trwa do ich „zbielenia”, to jest przez 2-8 tygodni, maceracja ziół trwa krócej, bo od 48 godzin do 4 tygodni. Po maceracji alkoholem nalewkę dosładza się syropem cukrowym, albo po dawnemu - przez zasypanie owoców cukrem i trzymanie takiego wyciągu - syropu w cieple (na słońcu) dla wydobycia soku, a następnie przez zalanie syropu i owoców spirytusem (rozcieńczonym).

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.