Poleć znajomym

Nalewka ziołowo - korzenna

Jak zbierać punkty?

Autor: (1535 pkt.)

Składniki

  • po 5 g zmielonych: ziela cząbru, ziela hypozu, gałki muszkatołowej, cynamonu, liści szałwi lekarskiej, imbiru, czarnych owoców jałowca, angielskiego ziela,
  • 3 g zmielonych goździków,
  • 2 laski wanilii,
  • 100 g pokruszonej skórki z pomarańczy,
  • 100 g pokruszonej skórki z cytryny,
  • 3 l 70% wódki zrobionej ze spirytusu,
  • syrop cukrowy (0,5 l wody i 0,5 kg cukru).

Sposób przygotowania

  1. Do słoja wsypać po pięć gramów zmielonych: ziela cząbru, ziela hyzopu, gaiki muszkatołowej, cynamonu, liści szałwi lekarskiej, imbiru, czarnych owoców jałowca, angielskiego ziela oraz trzy gramy zmielonych goździków, dwie laski wanilii, sto gramów pokruszonej suszonej skórki pomarańczowej i tyleż cytrynowej. Zalać 3 litrami wódki (70%) zrobionej ze spirytusu. Słój szczelnie zamknąć i postawić na kwartał w temperaturze pokojowej. Nalewkę zlać i przefiltrować przez bibułę filtracyjną. Przygotować z pół kilograma cukru i pół litra wody syrop cukrowy. Pianę szumować. W dobrze ciepły wlać powoli nalewkę. Postawić szczelnie zamkniętą w tym samym miejscu na miesiąc.

  2. Działanie:Nalewka wzmacniająca. Ma właściwości bakteriostatyczne w przewodzie pokarmowym. Przyspiesza trawienie, pobudzając wydzielanie soków, i wzmacnia żołądek. Pobudza apetyt. Poprawia perystaltykę jelit i działa wiatropędnie.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.