Poleć znajomym

Nalewka imbirowa

Jak zbierać punkty?

Autor: (1535 pkt.)

IMBIR LEKARSKI - bylina azjatycka kwitnąca żótto-fioletowo. Mięsiste kłącza, znacznie większe niż część nadziemna, bardzo aromatyczne. Roślina hodowana jako surowiec na przyprawy, ale także do otrzymywania środków leczniczych. Zawiera dużo olejków eterycznych.

Składniki

  • 25 dkg zmielonego imbiru,
  • 5 g kardamonu,
  • 1 litr 70% wódki zrobionej ze spirytusu,
  • syrop cukrowy (z 0,5 litra wody, torebki cukru waniliowego i 20 dkg cukru).

Sposób przygotowania

  1. W szczelnie zamkniętym naczyniu macerować w ciepłym miejscu przez miesiąc dwadzieścia pięć gramów zmielonego imbiru i pięć gramów karadamonu zalanych litrem wódki (70%) zrobionej ze spirytusu. Przygotować syrop z pół litra wody, torebki cukru waniliowego i dwudziestu dekagramów cukru. Spirytus przefiltrować przez bibułę filtracyjną i wlać do gorącego syropu. Odstawić na trzy miesiące w szczelnie zamkniętych butelkach.

  2. Działanie: Odznacza się działaniem bakteriobójczym, likwiduje nudności i mdłości. Leczy zaburzenia trawienne powodowane małym wytwarzaniem soków żołądkowych. Pomaga w leczeniu przewlekłego zapalenia jelit i wzmacnia żołądek. Poprawia apetyt, działa rozgrzewająco i pomaga przy likwidacji bólów głowy. Wyciąg z imbiru dobry przy regeneracji chrząstek stawowych.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.