Poleć znajomym

Mini banoffee, czyli kawałeczki nieba

Jak zbierać punkty?

Autor: (1277 pkt.)

Znamy na pamięć chyba każdy odcinek "Przyjaciół". Mimo to przy kolejnym, pewnie już setnym lub tysięcznym z kolei seansie nadal szczerze śmiejemy się z dowcipów Chandlera, dajemy się oczarować Joey'emu, załamujemy ręce nad nieporadnością Rossa, czujemy, że moglibyśmy zaprzyjaźnić z Phoebe, razem z Rachel przeglądamy najnowszego "Vogue'a" i podziwiajmy dążenie do perfekcjonizmu w wykonaniu Moniki. Monika bowiem dzieli ręczniki dla gości na jedenaście kategorii, przez porzucone niedbale buty cierpi na bezsenność, w zamrażarce zawsze ma kilka dodatkowych porcji lazanii, a każdą zabawę zmienia w pełną reguł rywalizację. W kuchni także jest niezrównana. Urządza najwspanialsze Święto Dziękczynienia, z pieczołowitością odtwarza przepis babci Phoebe na ciasteczka, przygotowuje czekoladki. Właśnie, czekoladki! Uświadomiwszy sobie, że wcale nie zna sąsiadów, Monika postanawia zostawić im na korytarzu kosz pełen czekoladek. Łakocie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Są jak małe kawałeczki nieba, mówią sąsiedzi. Opowiadają o nich "znajomym spoza miasta". Proszą o nie o czwartej nad ranem, urządzają głośne pikiety... A my upichciliśmy mini banoffee. Nie poczęstujemy nimi sąsiadów, ponieważ boimy się nienawistnych spojrzeń i listów z pogróżkami, gdybyśmy spóźnili się z kolejną porcją. Są zbyt dobre, są jak "małe kawałeczki raju", wszystkie więc zjemy sami...

Czas wykonania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 200 g herbatników
  • 100 g masła
  • mała puszka masy krówkowej
  • 1 banan
  • 250 ml śmietany kremówki 36%
  • wiórki czekoladowe do dekoracji
  • Porcje: 16 sztuk

Sposób przygotowania

  1. Kruszymy herbatniki na drobne okruszki i wlewamy do nich rozpuszczone masło - masa powinna przypominać mokry piasek. Wykładamy je na dno muffinkowych papilotek (używaliśmy i tym samym polecamy silikonowe), a papilotki wkładamy do muffinkowej formy (żeby babeczki zachowały swój kształt). Masę krówkową podgrzewamy i mieszamy aż znikną grudki i stanie się bardziej plastyczna. Wylewamy ją na herbatnikowe dno i zostawiamy do wystygnięcia (lub wrzucamy na chwilę do zamrażarki). Potem na dnie układamy plasterki banana. Ubijamy schłodzoną kremówkę, następnie ozdabiamy mini banoffee za pomocą rękawa cukierniczego. Obsypujemy startą czekoladą. Przed podaniem wstawiamy na godzinę do lodówki.

  2. Życzymy smacznego,

  3. Mr. & Mrs. Sandman

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.