Menu na przyjęcie karnawałowe

Autor: Data: 29 grudnia 2008, 10:55

Organizujesz przyjęcie w karnawale i nie wiesz, co podać gościom do jedzenia? Zobacz nasze propozycje.

Spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych powinno odbywać się w atmosferze wzajemnej sympatii i życzliwości. Jedzenie jest podczas takich spotkań bardzo ważne, gdyż stanowi często zachętę do podtrzymania rozmowy, chwilę wytchnienia w samotności czy też możliwość do pokrzepienia sił po tańcu. Należy je odpowiednio skomponować.

Nie musisz organizować przyjęcia przy suto zastawionym stole. Na przyjęciach w gronie znajomych sprawdzi się bufet z przekąskami oraz drinkami. Twoi goście mogą również brać czynny udział w przygotowywaniu potraw lub przynieść coś ze sobą (to ostatnio bardzo modne).

Bufet - organizujemy tak, żeby na początku stołu pojawiły się po kolei zastawa, potrawy i sztućce. Nie zapomnij o postawieniu przy potrawach na zimno koszyczka z pieczywem i salaterek z różnymi sosami i dipami.

Dania na ciepło

Przynajmniej jedno danie na ciepło powinno się pojawić podczas imprezy. Może to być lazania, zapiekanka, kurczak w wykwintnej panierce, efektowna rolada lub ryba (zobacz nasze propozycje niżej).

Przekąski

To idealne rozwiązanie na szybkie przyjęcie organizowane z dnia na dzień, ale też nieodzowna część każdej innej imprezy. Z chęcią sięgamy po przegryzki podczas tańca czy rozmowy. Próbujemy małych kęsów na raz do ust i rozkoszujemy się smakiem. Pamiętaj koniecznie o oliwkach, koreczkach, włoskich crostini czy bruschettach, marynowanych grzybkach, kawałkach warzyw, serów i wędlin.

Dla wegetarian i tych na diecie

Przygotuj świeże warzywa pokrojone w słupki, które goście mogą przegryzać zamiast chipsów czy paluszków, wraz z lekkimi dipami. Skomponuj sałatki, które nie będą zawierały w sobie mięsa i zawiesistych sosów.

Ile napojów?

Na jedną osobę zaplanuj ok. 1 butelkę wina, ok. 3 drinków lub ok. 2 litrów piwa. Podczas imprezy sylwestrowej - po lampce wina dla każdego. Pamiętaj też o sokach (1l na osobę) i wodzie (1l na osobę) z lodem. Napoje na ciepło - kawę i herbatę przygotuj w ilości 2 filiżanek na osobę.

Propozycje menu