Poleć znajomym

Marynowane śliwki

Jak zbierać punkty?

Autor: (2910 pkt.)

Składniki

  • 1 kg cukru
  • szklanka octu winnego
  • 1/2 łyżeczki goździków
  • kawałek kory cynamonowej
  • 5 kg dorodnych śliwek węgierek

Sposób przygotowania

  1. Przygotowujemy zalewę: cukier z octem winnym zatowujemy, gotujemy przez minutę, odstawiamy. Śliwki po dokładnym umyciu wysypujemy na sito Z lekko obeschną, każdą śliwkę kilkakrotnie nakłuwam; koniecznie nierdzewną szpileczką. Dokładne nakłucie daje gwarancję, że podczas zanurzenia we wrzącej marynacie śliwki nie popękają.

  2. Na wrzący syrop wrzucamy po kilkanaście owoców, a gdy w nakłutych miejscach zacznie lekko sączyć się sok ( z reguły ok. 30 s), natychmiast wyławiamy łyżką cedzakową i układamy w kamiennym garnku lub słoju z ciemnego szkła. Syrop ze śliwek zagotowujemy, trzymamy na ogniu przez minutę i wrzącym zalewamy owoce.Następnego dnia syrop zalewany, dodajemy przyprawy, zagotowujemy i wrzącym zalewany śliwki. Na trzeci dzień syrop zalewamy(przyprawy pozostawiamy w naczyniu razem ze śliwkami), zagotowujemy i wrzacym zalewamy śliwki.Czwartego dnia syrop zlewamy, uważając, by nie wpadły korzenie, zagotowujemy, trzymać przez 5 min na ogniu, by nieco odparował. Śliwki wraz z korzeniami rozkładamy do słoików, zalewamy wrzącym syropem, wierzch przykrywamy krążkiem celofanu zanurzonego w spirytusie, dokładnie zamykamy i przechowujemy w ciemnym, chłodnym, pozbawionym przewiewów miejscu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.