Poleć znajomym

Marynowane gruszki

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Składniki

  • 2 kg niewielkich jędrnych gruszek (klapsy, bergamoty)
  • 2 kg cukru
  • 2 szklanki octu winnego
  • sok i skrojona skórka z 1 cytryny
  • 1 łyżeczka goździków
  • kawałek kory cynamonu
  • źródlana woda

Sposób przygotowania

  1. Gruszki obrać, usunąć gniazda nasienne i przekroić na ćwiartki lub ósemki, skropić sokiem z cytryny. Z cukru, szklanki źródlanej wody i octu ugotować na małym ogniu syrop, zszumować. Do wrzącego sy­ropu włożyć gruszki i gotować pod przy­kryciem na małym ogniu (można podłożyć płytkę azbestową) około godziny. Jeśli płyn nadmiernie odparuje - dolać wodę, aby gruszki były całkiem przykryte syropem. Gotowe gruszki powinny być całkiem prze­zroczyste, ale nie powinny się rozgotować. Odcedzić i ułożyć w wyparzonych słoikach. Syrop raz jeszcze zagotować z goździkami i cynamonem. Gorącym, ale nic wrzącym syropem zalać gruszki i zamknąć słoiki. Pozostawić na trzy dni w temperaturze pokojowej. Następnie zlać syrop, raz jesz­cze zagotować, dodać gruszki i trzymać na małym ogniu 2-3 minuty. Przełożyć pono­wnie do wygotowanych słoików, zalać go­rącą zalewą i ostudzić. Przechowywać w tradycyjnej ciemnej spiżarni lub w lodó­wce. Zamiast wody można wykorzystać białe wytrawne wino - gruszki będą jeszcze smaczniejsze.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.