Poleć znajomym

Marynowana dynia

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Składniki

  • 1,5 kg obranej dyni (bez miąższu, pestek i skóry)
  • 1 kg cukru
  • 2 szklanki octu winnego
  • przyprawy: np. anyżek, cynamon, 2 liście laurowe, imbir, goździki, płaska łyżeczka czarnego pieprzu w ziarenkach

Sposób przygotowania

  1. Dynię kroimy w zgrabne, niezbyt duże kostki lub wydrąża­my specjalną łyżką niewielkie kulki. Cukier, ocet winny i wy­brane przyprawy zagotowujemy i trzymamy przez minutę na ogniu. Pokrojoną dynię dzielimy na 4 części. Jedną wrzu­camy do naczynia z gotującym się syropem na 2-3 min, by się nie rozgotowała. Natychmiast wyjmujemy łyżką cedzakową na dużą miskę, a do syropu wrzucamy następną część i postępujemy podobnie, aż do czasu, gdy cała dynia za­gotuje się w syropie. Następnie ułożoną w misce dynię za­lewamy przechłodzonym syropem, w którym się smażyła, i, przykrytą, pozostawiamy w chłodnym miejscu. Następ­nego dnia syrop zlewamy, zagotowujemy, gotujemy przez 3 min i ponownie, gdy przestygnie, zalewamy dynię. Trze­ciego dnia syrop ponownie zlewamy, gotujemy przez 5 min (zawsze bez przykrycia). Kostki dyni przekładamy do sło­ików, zalewamy syropem, z którego usuwamy przyprawy, na wierzchu kładziemy krążek celofanu zwilżony spirytu­sem, szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciemne i suche miejsce. Gdy nie mamy odpowiedniego pomieszczenia do przechowywania zapraw, słoiki z dynią możemy zapasteryzować przez 15 min w temp. 85°C.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.