Poleć znajomym

Marmolada z pigwy

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Składniki

 • 2,5 kg dojrzałych pigw
 • 1,5 kg cukru żelującego

Sposób przygotowania

 1. 1

  Pigwy wyszorować szczotką, opłukać i przetrzeć ściereczką, aby ze skórki usunąć włoski. Resztki szypułek wykroić.

 2. 2

  Owoce włożyć do garnka i za­lać wodą, tak aby garnek wypełniony był do połowy. Goto­wać 30 minut na małym ogniu. Jeśli wykorzystamy szybkowar, owoce należy gotować 10 minut.

 3. 3

  Podgotowane pigwy wraz z so­kiem odstawić do wystudzenia, następnie obrać, pokroić na ćwiartki i usunąć gniazda nasien­ne. Miąższ przetrzeć przez sitko lub zmiksować. Do 1/4 soku z pigwy dodać cukier żelujący, a kiedy się rozpuści dodać rów­nież puree z owoców.

 4. 4

  Masę owocową doprowadzić do wrzenia i gotować minutę stale mieszając. Gorącą marmo­ladę przelać do wyparzonych i wysuszonych słoików.

 5. 5

  Słoiki od razu zamknąć wiecz­kami. Można również kiedy po­wierzchnia marmolady zastyg­nie, ułożyć na niej krążki namo­czonego w rumie celofanu, a słoiki zawiązać podwójną war­stwą folii, której jedna strona zmoczona została wodą.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.