Poleć znajomym

Makaron z salami

Jak zbierać punkty?

Autor: (130 pkt.)

domowe wyroby nie psują wątroby

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • grube spaghetti,
  • cebula,
  • przecier pomidorowy,
  • pomidory w puszce,
  • oregano i pieprz,
  • salami (ok. 30 deko na dwie osoby),
  • ser żółty do posypania

Sposób przygotowania

  1. Uwielbiam makaron i staram się na bieżąco uzupełniać podstawowe składniki do prostych i szybkich potraw. W kuchni zawsze znajdę: ulubione grube spaghetti, cebulę, przecier pomidorowy i pomidory w puszce, oregano i pieprz. najczęściej dokupuję tylko salami (ok. 30 deko na dwie osoby) i ser żółty do posypania. Tak powstaje wspaniały włoski smak.

  2. Biorę garść mojego ulubionego grubego spaghetti. Może być to równie dobrze każdy inny. Kroję salami (około 30 deko) na mniej więcej równe paski. Kroję 2-3 cebule, to już jak kto lubi czy drobno czy nie. Wrzucam makaron do gotującej się lekko osolonej wody. Jak jest dobry makaron to się nie skleja. O ile nie jesteśmy pewni, można wlać kilka kropel oliwy. Smażę salami nie dolewając oleju(!) Otwieram przecier pomidorowy (500g), kupuję taki w kartoniku. Może być z różnymi przyprawami. Jak salami się podsmaży dodaję cebulę. Przygotowuję przyprawy: oregano i pieprz. Nigella Lawson wodę z ugotowanego makaronu dolewa na koniec do patelni z salami. Sos dzięki temu gęstnieje. Ja o tym zapomniałam i wodę z makaronu wylałam. Do salami i usmażonej cebuli dolewam przecier pomidorowy i wrzucam krojone pomidory. Pomidory są z puszki - szybciej i wygodniej, bez obierania. Na koniec dodaję przyprawy. jeszcze tylko żółty ser na wierzch i makaron z salami gotowy.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.