Poleć znajomym

Lawendowe ciasteczka

Jak zbierać punkty?

Autor: (3408 pkt.)

...Znikają błyskawicznie : zrobiłam z dwóch porcji. ps. ze spraw technicznych: miałam problemy z formowaniem ciasteczek: po prostu ugniatałam i przyklepywałam do pożądanego kształtu - te bardziej "rustykalne" albo formowałam brzegi dociskając nożyk do masła. W moim piekarniku piekły się błyskawicznie w zaledwie 8 minut (jedną partię przypaliłam, trzeba uważać) Smacznego!

Składniki

  • 175g miekkiego masla
  • 2 lyzki swiazych kwiatow i lisci lawendy, drobno posiekanych (lub jedna niepelna lyzka suszonych kwiatow)
  • 100g mialkiego cukru (caster)
  • 225g zwyklej maki
  • 25g demerary

Sposób przygotowania

  1. Przygotowuje 3 duze blachy do pieczenia ciastek smarujac je niewielka iloscia oleju.Ubijam maslo z lawenda, dodaje cukier, nadal ubijajac. Potem make...wszystko mieszam, zagniatam krotko, az ciasto stanie sie gladkie.Dziele ciasto na dwie czesci i z kazdej formuje walek...ok 15cm dlugi.Rozsypuje demerare na tacce i wykladam na nia walki, obtaczam je w cukrze. Zawijam walki w folie i chlodze, az stwardnieja. Rozgrzewam piec do 160-170C. Kazdy walek dziele na 20 plastrow, ktore ukladam na blachach. Pieke 15-20min, az beda delikatnie brazow na brzegach.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.