Poleć znajomym

Kuleczki z suszonych owoców

Jak zbierać punkty?

Autor: (1050 pkt.)

Aby suszone owoce zachowały ładny kolor, zazwyczaj dodaje się do nich preparaty siarkowe. Smaczniejsze są produkty niepoddawane takim zabie­gom, jednak w trakcie suszenia tracą one pierwotną barwę i ciemnieją.

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 350 g suszonych śliwek (bez pestek)
 • 350 g suszonych brzoskwiń lub moreli
 • 350 g daktyli (bez pestek)
 • 100 g ciemnego pełnoziarnistego chleba, około 3 łyżek miodu 125 g cukru
 • 50 g wiórków kokosowych

Sposób przygotowania

 1. 1

  Przez maszynkę do mielenia przepuścić owoce i chleb, wszystko wymieszać z taką ilością miodu, aby wyrobiona masa miała odpo­wiednią konsystencję i smak.

 2. 2

  Uformować kuleczki wielkości orze­cha laskowego, obtoczyć w cukrze wymieszanym z wiórkami koko­sowymi, ułożyć na drewnianej deseczce i odstawić do przeschnię­cia.

 3. 3

  Przeschnięte kuleczki ułożyć w bla­szanym pudełku, przekładając je woskowanym papierem. Każdą ku­leczkę umieścić w papierowej fo­remce. Podawać na stół w forem­kach. Papierowe foremki można kupić w sklepach spożywczych. Pudełko należy szczelnie zamknąć, aby kuleczki nie wyschły.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.