Poleć znajomym

Kruche paluszki maślane

Jak zbierać punkty?

Autor: (945 pkt.)

Wykrawanie herbatników jest bardzo czasochłonne. Paluszki maślane mają tę zaletę, że po upieczeniu można je w dowolny sposób pokroić.

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 350 g masła
 • 175 g brązowego cukru
 • 500 g mąki
 • 1 łyżeczka cynamonu
 • 150 g brązowego cukru (do obtoczenia paluszków)

Sposób przygotowania

 1. 1

  Masło ucierać z cukrem do jego cał­kowitego rozpuszczenia. Dodać w 2 lub 3 porcjach mąkę, dokładnie wymieszać, wyrobić ciasto i odsta­wić do schłodzenia.

 2. 2

  Ciasto ponownie zagnieść, na posy­panej mąką stolnicy rozwałkować na grubość 2 cm, ułożyć na wysma­rowanej tłuszczem blasze.

 3. 3

  Włożyć na środkowy poziom gorącego piekarnika i upiec. Natych­miast po upieczeniu pokroić w pa­ski szerokości palca. Cukier wymie­szać z cynamonem i obtoczyć w nim jeszcze ciepłe paluszki, m Maślane paluszki ułożyć warstwami^ w blaszanym pudełku na herbatni­ki. Przechowywać zamknięte w chłodnym miejscu nie dłużej niż 4 tygodnie.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.